„A“ komanda vs Sporto spalvos (91:96)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2016 gegužės 20 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Sporto Spalvos“ eliminavo dantis rodžiusią „A Komandą“

2016 gegužės 20 d., Penktadienis, 23:13 val., peržiūros: 1104

Gegužės 20-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės aštuntfinalio dvikova tarp aikštės šeimininkų rolėje buvusių „A Komandos“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusių „Sporto Spalvų“.

Rungtynių pradžioje užvirė nuožmi kova ir pirmosiomis minutėmis kova vyko taškas į tašką. Pirmoje kėlinio pusėje abi komandos pabūvojo priekyje, tačiau ketvirčio viduryje „Sporto Spalvos“ šovė į priekį. Žaidimo vadžias į savo rankas čiupusi V.Vaitkevičiaus kariauna surengė spurtą 0:11 ir pasiuntė priešininkus į nokdauną (12:20). A.Švelnio tritaškis pjovė skirtumą iki 5 taškų (15:20), tačiau priešingoje barikadų pusėje dvitaškiais atsakė O.Stropus bei Ž.Krupskis ir atstumas tarp ekipų šoktelėjo iki didžiausios šiame kėlinyje, 9 taškų ribos. 5 taškus be atsako pelniusi „A Komanda“ šiek tiek sugadino varžovams nuotaiką (20:24), bet paskutinį žodį pirmajame ketvirtyje tarė A.Lencevičius, po kurio taiklaus metimo „Sporto Spalvos“ susigrąžino 6 taškų persvarą. Po 10 minučių kovos rezultatas buvo 20:26.

Antrojo kėlinio starte sužibo J.Draudvilos žvaigždė. Šis jaunasis krepšininkas pelnė pirmuosius 8 „A Komandos“ taškų ir padėjo savo ekipai šiek tiek priartėti. Vis dėlto „Sporto Spalvos“ taip pat netylėjo ir jų taškų bagažas nestovėjo vietoje. Visgi, 5 taškus paeiliui surinko G.Bartkus (33:36), o jam įkandin A.Švelnys sušvelnino nuostolius iki minimumo (35:36). Tiesa perimti šturvalo svečiai neleido ir netrukus vėl truktelėjo į priekį. Ž.Krupskis pridėjo 7 taškus prie savo komandos spurto 0:9 ir ženkliai prisidėjo prie to, jog rezultato skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis. „Sporto Spalvos“ nemažino apsūkų ir pirmosios susitikimo pusės tiesiojoje. Po tritaškį smeigė A.Rupeika bei A.Lencevičius (42:51), o galutinį tašką antrajame kėlinyje svečiai padėjo įgydami 13 taškų pranašumą – 43:56.

Po didžiosios pertraukos rezultatyvumo kreivė smuko žemyn ir trečiajame ketvirtyje ekipoms rinktis taškus tapo sunkiau. Geriau antrąją rungtynių pusę pradėjusi A.Karpavičiaus armija prisikasė iki vienženklės ribos (49:58), bet tuomet D.Plerpos vedami svečiai spurtavo 0:7 ir atitrūko jau 16 taškų skirtumu (49:65). Nors sukrutusi „A Komanda“ netylėjo ir po truputį judėjo į priekį, tačiau ženkliai priartėti „Sporto Spalvos“ neleido ir sugebėjo išlaikyti saugų atstumą iki pat kėlinio finišo. Po pusvalandžio kovos 14 taškų persvara buvo V.Vaitkevičiaus vadovaujamos komandos rankose – 56:70.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis ekipos nenusileido viena kitai ir žengė koja kojon. Visgi, dviženkliu atstumu į priekį pabėgę svečiai toliau išliko situacijos valdovais ir po truputį artėjo ketvirtfinalio link, po 7-ojo iš eilės A.Lencevičiaus taško, „Sporto Spalvos“ viena ranka laikė kelialapį į kitą etapą ir nutolo rekordiniu skirtumu (61:77). Nebeturintys kur trauktis „A Komandos“ krepšininkai pamėgino kilti į lemiamą šturmą ir šis mėginimas davė vaisių. A.Karpavičiaus kariauna vis dažniau rasdavo būdų pralaužti oponentų gynybą, tačiau sugrąžinti intrigos neleido pačių aikštės šeimininkų bejėgiškumas saugant savąjį krepšį. Paskutinėmis sekundėmis „A Komanda“ griebėsi šiaudo, pataikė porą tritaškių ir rungtynes baigė laimėta atkarpa 8:0, tačiau tai buvo menka paguoda, kadangi nuaidėjus finalinei sirenai, persvara išliko „Sporto Spalvų“ pusėje. Galutinis dvikovos rezultatas – 91:96.

Vilius Vaitkevičius („Sporto Spalvos“):

Naujas komandos pavadinimas, bet branduolys praktiškai tas pats. Šiandien sutikote pakankamai pajėgius varžovus, ko ir galima tikėtis atkrintamosiose, bet kontroliavote įvykius aikštėje. Kas nulėmė tokį žaidimą?

„Taip, šiandien pavyko kontroliuoti beveik visas rungtynes, bet tikrai gerbiame varžovus. Jie sužaidė tikrai gerai ir pataikė daug sudėtingų metimų. O mes dar neesame patenkinti patys savimi ir savo forma. Vis dėlto manau, kad rezervų dar turime ir šiandien dar ne visi susirinkome. Nebuvome pilnos sudėties, bet tikiuosi, kad kitame etape pavyks parodyti, ką galime.“

Albertas Karpavičius („A Komanda“):

Turbūt lūkesčių šiame turnyre nepatenkinote ir planavote mažiausiai į finalo ketvertą prasimušti. Bet jau aštuntfinalyje sutikote šiuos varžovus ir, kaip tyčia, nesužaidėte pačių geriausių savo rungtynių, nors komandų kalibras buvo panašus. Kodėl viskas taip susiklostė?

„Turbūt atsakymas yra pats kvailiausias – mes nesusirinkome. Mes nesusirinkome ir neužteko jėgų. Kaip bebūtų, manau, kad visi būtume sukovoję daug gražiau. Ačiū visai kompanijai už sugaištą laiką! Galbūt aš nebuvau toks, koks turėčiau būti.“

„Sporto Spalvas“ į ketvirtfinalį vedė A.Lencevičius (31 tšk., 10 rez. p., 6 išpr. pr., 33 naud. b.), Ž.Krupskis (25 tšk., 11 atk. k.), O.Stropus (15 tšk., 7 atk. k.), D.Plerpa (12 tšk., 14 atk. k.), A.Rupeika (9 tšk., 7 atk. k.) ir A.Karla (4 tšk.).

„A Komandos“ gretose pasižymėjo J.Draudvila (26 tšk., 7 atk. k., 7 rez. p.), A.Švelnys (23 tšk., 9 išpr. pr.), G.Bartkus (17 tšk., 17 tk. k., 5 bl., 30 naud. b.), V.Žvirblis (11 tšk., 5 rez. p.) ir A.Macys (6 tšk., 8 atk. k.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės ketvirtfinalyje „Sporto Spalvos“ susikaus su „Emobilus.lt & SK Mattas“.

„Sporto spalvos“ sutriuškino LCP KK „Partizaną“ (2016 gegužės 12 d., ketvirtadienis, 22:01 val.)„Sporto spalvos“ padovanojo „Sporto manijai“ vietą finale (2016 gegužės 25 d., trečiadienis, 21:25 val.)Atkaklioje kovoje „Hidraulinės Sistemos“ krito prieš „A Komandą“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:23 val.)„Baubilas & Verslo pasaulis“ įveikė „Sporto spalvos“ ekipą (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 16:35 val.)Nukraujavusi Advokatų kontora „Konsus“ patiesė „Sporto spalvas“ ir iškovojo bronzos medalius (2016 gegužės 30 d., pirmadienis, 23:08 val.)Įtemptame trileryje „Sporto spalvos“ pačioje pabaigoje pagriebė kelialapį į pusfinalį (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 23:16 val.)Advokatų kontora „Konsus“ įrodė savo pranašumą rungtynėse prieš „Sporto spalvas“ (2016 gegužės 10 d., antradienis, 22:13 val.)Mūšyje negausiomis pajėgomis „DNC“ antroje rungtynių pusėje paklojo pergalės pamatus (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:24 val.)„A komanda“ savaitę užbaigė lengvu pasivaikščiojimu su „ITAB Novena“ (2016 gegužės 08 d., sekmadienis, 20:46 val.)