Ryterna Group vs Kauno Rami (67:93)C lyga, „TOPsport“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Šešioliktfinalis
2017 kovo 14 d., Antradienis, 20:40 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Kauno Rami“ padarė tai kas iš pirmo žvilgsnio atrodė sunkiai įmanoma ‒ prasibrovė į „Top Sport“ C lygos aštuntfinalį

2017 kovo 14 d., Antradienis, 23:43 val., peržiūros: 1108

Kovo 14 – ąją, antradienį, įvyko atsakomosios “Top Sport” C lygos šešioliktfinalio rungtynės tarp aikštės šeimininkų “Ryterna Group” bei svečių statusą turėjusių “Kauno Rami” komandų. Pirmąją atkrintamųjų dvikovą užtikrintai laimėjo svečiuose žaidę “Ryterna Group” ekipos žaidėjai, kurie varžovus įveikė rezultatu 64:84, tad šiose rungtynėse jų tikslas turėjo būti kur kas lengvesnis nei varžovų – reikėjo tiesiog nepralaimėti didesniu nei dvidešimt taškų skirtumu. Vis dėl to, jau nuo pat rungtynių pradžios į „atlapus“ šeimininkams kibę „Kauno Rami“ komandos žaidėjai sukūrė mažytį stebuklą ir laimėjo rungtynes net dvidešimt šešių taškų persvara bei keliauja į tolimesnį „Top Sport“ C lygos atkrintamųjų etapą, o „Ryterna Group“ pasirodymas šioje lygoje jau baigtas – 67:93 (17:24, 14:20, 24:28, 12:21).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai. Jie sužaidus tris minutes pirmavo penkiais taškais (10:5). Po L. Varno tritaškio, sužaidus penkias minutes, “Kauno Rami” ir toliau buvo priekyje (9:15), tačiau jau po poros minučių rezultatas tarp komandų tapo lygus (15:15). Vis dėl to, svečiai kėlinį užbaigė spurtu 2-9 ir po pirmojo ketvirčio pirmavo šešias taškais – 18:24.

Antrasis kėlinys prasidėjo abiems ekipoms netaikliai atakuojant krepšį, o pirmuosius taškus kėlinyje pelnius svečiams, jų persvarą šoktelėjo iki aštuonių taškų (18:26). D. Špakausko ir A. Miliūno tritaškiai metimai kiek išjudino “bedantį” komandos puolimą ir ekipa priartėjo prie varžovų vos iki dviejų taškų (24:26), bet šešių minučių atkarpą kėlinyje “Ryterna Group” ekipa pralaimėjo net 6-18. “Kauno Rami” komandos kietos ir agresyvios gynybos visiškai suvaržyti šeimininkai niekaip negalėjo užpulti, o praleisti keli tolimai metimai visai išbalansavo ekipos žaidimą. Prieš ilgąją pertrauką skirtumas tarp komandų jau buvo dviženklis – 31:44.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai į aikštelę išėjo itin susikaupę ir tai iškart davė teigiamą rezultatą. Sužaidus vos pusantros minutės kėlinyje, šeimininkai atsilikimą sumažino iki keturių taškų (40:44). “Kauno Rami” ekipa buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės. Po trumpos pertraukėlės „Kauno Rami“ į aikštę grįžo „užsidegusi“ ir tiesioginę to žodžio prasme, draskė varžovų gynybą invidualiais veiksmais bei sėkmingais prasiveržimais. O. Gelžinio, G. Vyšniausko bei L. Varno sėkmingo žaidimo dėka, įpusėjus kėliniui svečiai dar kartelį susikrovė dviženklį pranašumą (45:56). „Ryterna Group“ ir toliau itin sunkiai rinko taškus, todėl „Kauno Rami“ viltys pakovoti dėl kito etapo vis labiau didėjo, o jas tik dar labiau sustiprino kėlinio pabaigoje tolimi E. Mackevičiaus bei Š. Bernatavičiaus šūviai. Negana to, paskutinę kėlinio sekundę, „Ryterna Group“ komandos žaidėjai šiurkščiai suklydo gynyboje ir leido E. Mackevičiui pelnyti dar du lengvus taškus. Prieš lemiamą ketvirtį rungtynių rezultatas žadėjo kvapą gniaužiančią kovą paskutines dešimt rungtynių minučių – 55:72.

Ketvirtajame kėlinyje svečiams galu gale pavyko išlyginti serijos rezultatą ir jų skirtumas šiose rungtynėse, trisdešimt penktąją rungtynių minutę pasiekė dvidešimt taškų (60:80). Po to kai skirtumas tarp komandų pasiekė dvidešimt taškų, „Ryterna Group“ komanda absoliučiai sutriko ir tarsi nuleido rankas – grubios klaidos tiek puolime, tiek gynyboje palaidojo šeimininkų sezoną. „Ryterna Group“ komandos žaidėjai į šias rungtynes susirinko akivaizdžiai kaip serijos nugalėtojai, tačiau „Kauno Rami“ ekipa ir dar kartą patvirtino nerašytą krepšinio taisyklę – viltis laimėti miršta tik nuskambėjus finaliniam teisėjo švilpukui. Šeimininkai patyrė skaudų smūgį šiose rungtynėse ir pralaimėjo kovą rezultatu 67:93. „Kauno Rami“ keliauja kovoti dėl trofėjo, o „Ryterna Group“ – sezonas baigtas.

Po pergalės, „Kauno Rami“ ekipos treneris Šarūnas Petraitis neslėpė džiaugsmo ir teigė, jog jo ekipa visuomet tikėjo, jog dar gali išsigelbėti šioje serijoje:

Pirmas varžybas šiaip visi lyderiai nesužaidė, nors vidurkis visų didelis, tačiau sumetė vos po kelis taškus, tai automatiškai buvo, jog antras varžybas turėtume iššauti. Gal daug jau kas nurašę buvo mus, bet mes patys tikėjom, jog galim laimėti. Nežinau, susikaupę žaidėm, atsivežėm didelę rotaciją, spaudėm, manau, jog tai ir lėmė pergalę.

Tuo tarpu „Ryterna Group“ komandos treneris Justinas Mozerskis sunkiai galėjo patikėti tuo kas įvyko ir teigė, jog jo komanda per anksti patikėjo tuo, jog šioje serijoje jau viskas aišku:

Tikriausiai jau atėjom nugalėję abiejose varžybose, bet kaip matom taip neįvyko, išmušė tikriausiai, pirmas dvidešimt laimėjom, galvojom, jog čia bus lengvai tik pasivaikščiojimas, po vieną žaidėm, nepaėjo, gerai apsigynė, sveikinu varžovus, tikiuosi pirmą vietą iškovos (šypteli).

„Ryterna Group“: Aurimas Miliūnas – 24 tšk., Antanas Silvestravičius – 15 tšk. (5 išpr. praž.), Mindaugas Andriušaitis – 8 tšk. (11 atk. kam.)

„Kauno Rami“: Laurynas Varnas – 25 tšk., Gytis Vyšniauskas – 18 tšk., Emilis Mackevičius – 12 tšk. (5 perimt. kam.)

„Kauno Rami“ įšplėšė sunkią pergalę prieš KK „Garliava“ ekipą (2016 gruodžio 06 d., antradienis, 03:14 val.)„Kauno Rami“ po ilgosios pertraukos susitvarkė su „Ryterna Group“ (2016 lapkričio 15 d., antradienis, 23:08 val.)„Kauno rami“ iškovojo pirmąją pergalę prieš „Resmila.lt“ ekipą (2016 lapkričio 06 d., sekmadienis, 23:26 val.)Pirmame kėlinuke atitrūkusi „Kauno Rami“ nesunkiai susitvarkė su „Sparta“ (2017 vasario 07 d., antradienis, 22:46 val.)„Kauno Rami“ paliko „Vilkus“ be pergalių (2016 gruodžio 18 d., sekmadienis, 23:22 val.)„Kauno Rami“ išsivežė pergalę iš Elektrėnų (2017 sausio 14 d., šeštadienis, 22:19 val.)„Grizliai“ neturėjo didelių sunkumų prieš „Ryterna Group“ (2016 spalio 25 d., antradienis, 22:55 val.)„Ryterna Group“ pagaliau džiaugėsi pirmąja pergale, įveikusi KK „13“ (2017 sausio 10 d., antradienis, 22:44 val.)„Resmila.lt“ iškovojo pirmąją pergalę įveikdami „Ryterna Group“ (2016 lapkričio 30 d., trečiadienis, 00:00 val.)Galingai sužaistas antrasis kėlinys „Kauno Rami“ komandai garantavo pergalę prieš „Vilkus“ (2017 vasario 28 d., antradienis, 23:43 val.)