KK „Kauno Partizanas“ vs Kauno aerouostas (82:89)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 05 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Kovingai rungtyniavęs KK „Kauno Partizanas“ gerokai patampė nervus „Kauno Aerouostui“

Andriaus Gedmino šuolis
2015 spalio 05 d., Pirmadienis, 22:34 val., peržiūros: 981

Spalio 5-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ vieno įdomiausių B pogrupio mūšis tarp namuose žaidusių KK „Kauno Partizano“ krepšininkų ir svečių pozicijoje buvusios „Kauno Aerouosto“ komandos.

Susitikimo starte vyko permaininga kova ir pirmaujanti ekipa keitėsi kelis kartus. Po antrojo iš eilės D.Andrulio tolimo šūvio, KK „Kauno Partizanas“ antrą kartą įsiveržė į priekį (6:5), tačiau tuomet D.Budgino armija spurtavo 0:7 ir atsiplėšė 6 taškais (6:12). Po šio epizodo aikštės šeimininkai pasiuntė du tikslius dvitaškius į priešininkų krepšį ir pjovė nuostolius iki 2 taškų (10:12), bet ilgainiui estafetę vėl perėmė „Kauno Aerouostas“. Svečiai pridėjo dar 6 taškus be atsako ir, likus žaisti 3,5 minutės, nutolo 8 taškais (10:18). E.Zaurio bei D.Petrausko sėkmingi išpuoliai braukė skirtumą iki 3 taškų (15:18), tačiau netrukus priešingoje barikadų pusėje blykstelėjo M.Latkauskas ir 6 šio priekinės linijos žaidėjo taškai, išvedė „Kauno Aerouostą“ į priekį 9 taškais (15:24). Visgi, ketvirčio finiše KK „Kauno Partizanas“ smeigė porą tritaškių, sumažino atsilikimą iki 4 taškų ir pirmosios 10 minučių baigėsi rezultatu 21:25.

Antrosios dvikovos dalies pradžioje D.Andrulis surinko 5 taškus iš eilės ir jau pirmąją kėlinio minutę persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai (26:25). Tiesa, pranašumu savo pusėje KK „Kauno Partizanas“ džiaugėsi itin trumpai ir netrukus „Kauno Aerouosto“ aukštaūgių tikslios atakos grąžino svečiams 5 taškų persvarą (26:31). Kiek vėliau žaidimas išsilygino ir komandos taškus rinkosi panašiu tempu. Tai leido KK „Kauno Partizanui“ nuolat alsuoti varžovams į nugarą, tačiau pirmosios susitikimo pusės tiesiojoje, „Kauno Aerouostas“ truktelėjo į priekį. Du tritaškius įsūdė A.Gedminas ir padidino atstumą iki 9 taškų (37:46), o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis šis snaiperis juvelyriškai perdavė kamuolį senam bendražygiui G.Jevstignejevui, o pastarasis tiksliu metimu išvedė „Kauno Aerouostą“ į priekį dviženkliu skirtumu. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 39:50.

Po didžiosios pertraukos abi komandos netylėjo ir tai lėmė, jog kurį laiką rezultato skirtumas svyravo neženkliai. Pirmoje kėlinio pusėje „Kauno Aerouosto“ persvara nuolat svyravo tarp vienženklės ir dviženklės ribos, o po E.Zaurio tritaškio, ekipas skyrė 7 taškai (48:55). Visgi, tuomet svečiai vėl šovė į priekį, pridėjo į savo taškų kraitį dar 5 „sausus“ taškus ir įgijo 13 taškų persvarą (48:61). Antroje kėlinio dalyje atstumas tarp komandų nuolat buvo dviženklis, o po P.Grikšto ir M.Ališausko taiklių metimų, „Kauno Aerouostas“ atitrūko didžiausiu iki šiol turėtu, 14 taškų pranašumu (53:67). Tiesa, paskutinis žodis trečiajame ketvirtyje priklausė J.Kulvecui ir jo dvitaškis prieš lemiamą dvikovos dalį paliko varžovams 12 taškų bagažą – 55:67.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis KK „Kauno Partizaną“ į priekį vedė D.Andrulio bei D.Jasulaičio tandemas, kuris sušvelnino aikštės šeimininkų nuostolius iki 8 taškų (61:69). D.Bakano ir P.Valentukonio metimai, skrodę krepšio tinklelį, sugrąžino „Kauno Aerouostui“ dviženklį pranašumą (63:74). tačiau nebeturintys kur trauktis KK „Kauno Partizano“ krepšininkai neketino kelti baltų vėliavų. D.Petrausko vedami svečiai, likus žaisti apie 5 minutes, priartėjo iki 5 taškų (69:74), o netrukus dar 5 taškus taškus pridėjo P.Irtmonas bei D.Andrulis ir per itin trumpą laiko dvi minutės pertraukėles paprašiusio D.Budgino armijai, beliko 2 taškų persvara (74:76). Atsigavusi po šio šalto dušo, „Kauno Aerouosto“ ekipa neleido priešininkams perimti pirmaujančiųjų estafetės, bet likus žaisti 1,5 minutės, dar vienas P.Irtmono tolimas šūvis, sumažino skirtumą iki minimumo ir intriga pasiekė zenitą (82:83). Vis dėlto, lemtingu rungtynių momentu sėkmė šypsojosi „Kauno Aerouosto“ krepšininkams, kurie paskutinę minutę sužaidė puikiai ir palaužė rimtą iššūkį metusį KK „Kauno Partizaną“. A.Makūno tritaškis paskutinę sekundę, dėjo paskutinį tašką šiame mače, padidino skirtumą iki 7 taškų ir „Kauno „Aerouostas“ iškovojo sunkią pergalę rezultatu 82:89.

Donatas Budginas („Kauno Aerouostas“):

„Buvo vargo, nes nebuvo nusiteikimo. Nesąmones darė „debilai“. Kalbu apie savo komandą. Varžovai šiandien gerai pataikė, o mums labai trūko nusiteikimo. Šiaip varžovas tikrai stiprus ir manau, kad pateks į kitą etapą.“

Edvinas Zaurys (KK „Kauno Partizanas“):

Šiandien rimtai kibote varžovams į atlapus, nors momentais jie turėjo dviženklę persvarą. Nepasidavėte iki pat pabaigos, tačiau kažko pritrūko. Ko?

„Pabaigoje galbūt sėkmės pritrūko. Galbūt keliuose epizoduose per daug paskubėjom. Nebuvo komandos trenerio, o patiems buvo gana sunku suspėti su varžovais, susižiūrėti laiką, rezultatą ir kitus dalykus. Tas galbūt irgi šiek tiek pakišo koją. Šiaip šiandieniniai varžovai ganėtinai stiprūs fiziškai ir buvo labai sunku prieš juos žaisti.“

„Kauno Aerouosto“ ekipoje pirmaisiais smuikais griežė G.Jevstignejevas (18 tšk., 10 atk. k., 3 bl., 5 išpr. pr., 38 naud. b.), M.Latkauskas (17 tšk., 8 atk. k.), A.Gedminas (15 tšk.), A.Makūnas (9 tšk., 9 rez. p., 5 per. k.), P.Valentukonis (8 tšk., 8 atk. k.), P.Grikštas (8 tšk.), L.Vėlavičius (7 tšk.) ir D.Bakanas (5 tšk.).

KK „Kauno Partizano“ gretose pasižymėjo D.Andrulis (26 tšk., 32 naud. b.), E.Zaurys (17 tšk.), P.Irtmonas (16 tšk., 5 rez. p.), D.Petrauskas (11 tšk., 10 rez. p., 5 per. k.), J.Kulvecas (5 tšk.) ir D.Jasulaitis (5 tšk.).

„Kauno Aerouostas „Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ pasiekė trečiąją pergalę ir pogrupio varžybas baigė su vieninteliu pralaimėjimu (3-1). KK „Kauno Partizano“ sąskaitoje visos trys nesėkmės (0-3).

Vos penkiese susirinkęs KK „Kauno Partizanas“ patyrė eilinę nesėkmę (2015 spalio 09 d., penktadienis, 21:57 val.)„Kauno SRC“ gana nelengvai įveikė KK „Kauno Partizaną“ (2015 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 21:20 val.)Atkaklioje kovoje stipresni buvo „Kauno aerouosto“ krepšininkai (2015 rugsėjo 27 d., sekmadienis, 19:08 val.)LSK „Technoera“ pasiekė nesunkią pergalę (2015 spalio 04 d., sekmadienis, 19:34 val.)Ketvirtą kėlinį galingai pradėjusi „Advokatų kontora Konsus“ pasiekė pergalę (2015 spalio 02 d., penktadienis, 21:58 val.)Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:43 val.)Statistą pravirkdžiusiose rungtynėse „Kauno Aeorouostas“ palaužė „Kauno SRC“ pasipriešinimą (įkelta beveik visų rungtynių statistika) (2015 rugsėjo 22 d., antradienis, 22:31 val.)„Kauno Aerouostas“ po didžiosios pertraukos neutralizavo „Vieningą Kauną“ (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 22:29 val.)Po atkaklios ir emocingos kovos finalą pasiekė „Sporto manija ‒ 2“ (2015 spalio 16 d., penktadienis, 23:06 val.)