Hidraulinės sistemos vs BC „Boom“ (54:66)Kauno mero taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 spalio 17 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

BC „Boom“ triumfas: pateikę dar vieną sensaciją, pirmą kartą klubo istorijoje žais finale

2016 spalio 17 d., Pirmadienis, 23:34 val., peržiūros: 1249

Spalio 17-osios vakarą Sabonio krepšinio centre buvo sužaistos pirmosis Kauno mero Didžiosios taurės pusfinalis, kuriame susigrūmė „Hidraulinės sistemos“ bei BC „Boom“. Nors prieš dvikovą favorite buvo laikoma „Hidraulinių sistemų“ ekipa, tačiau jai šio statuso patvirtinti nepavyko. Antrajame kėlinyje į savo krepšį praleidę 6 tolimus metimus ir atsidūrę besivejančių vaidmenyje, varžovų pasivyti nesugebėjo iki pat finalinės rungtynių sirenos ir turėjo pripažinti BC „Boom“ pergalę rezultatu 54:66 (17:13, 11:22, 17:15, 9:16).

Pradžioje rungtynių apsikeitus keliomis rezultatyviomis atakomis, rezultatas buvo apylygis, tačiau antrojoje kėlinio pusėje sėkmė labiau šypsojosi „Hidraulinėms sistemoms“, kurie, pasinaujoję varžovų pražangomis, vienu metu turėjo 8 taškų persvarą (17:9), bet ketvirčio galas geriau susiklosti BC „Boom“ komandai, atlošusiai 4 taškus ir baigus kėlinį su 4 taškų deficitu (17:13).

Antrojoje rungtynių dalyje BC „Boom“ puolimas į neviltį varė „Hidraulinių sistemų“ strategą V. Kirilovą – nors darbas savojo krepšio prieigose buvo nepriekaištingas, tačiau atakoms iš trijų taškų zonos BC „Boom“ krepšininkai rado gana daug. Pataikę 6 iš 11 tolimų metimų ir pridėję dar 4 taškus iš artimesnių distancijų, ne tik panaikino visą turėtą deficitą, bet ir išsiveržė priekin – 28:35, o kėlinio akcentu tapo paskutinę sekundę pataikytas tolimas Gvido Rupeikos šūvis.

Antrojoje rungtynių pusėje, pirmąsias trečiojo ketvirčio minutes komandos žaidė apylygiai, tuo tarpu toliau įvykiai klostėsi gana permainingai – atkarpą per atsako sužaidę BC „Boom“ sugėbėjo įgyti rekordinę 13 taškų persvarą, po kurios įkrito į šiokią tokią duobę – 11 „sausų“ taškų įmetę „Hidraulinių sistemų“ žaidėjai sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Visgi, BC „Boom“ dar kartą įrodė turinti gerus snaiperius ir šį kartą su sirena pataikęs Ovidijus Stropus šiek tiek padidino savo komandos persvarą – 45:50.

Lemiamame ketvirtyje BC „Boom“ toliau laikė persvarą per saugų atstumą, o judrūs ir veržlūs žaidėjai pradėjo drąskyti varžovų gynybą aštriais prasiveržimais, kurie neretai nors ir nebūdavo rezultatyvūs, tačiau bent jau leido taiklumą išbanyti ir nuo baudos metimų linijos. „Hidraulinės sistemos“ dar bandė kilti į lemiamą šturmą, tačiau krepšys atakuojant iš pirmo karto buvo tarsi užrištas, o po puolime atsikovotų kamuolių metimai buvo labai desperatiški ir tikslo taipogi nepasiekdavo. Ketvitąjį kėlinį savo persvarą padidinę iki 12 taško, nugalėtojais tapo BC „Boom“ ekipa rezultatu 54:66.

BC „Boom“ komandai, kuri paneigė išankstines prognozes ir ketvirtfinalyje įveikė „DNC“ ekipą, antroji iš eilės sensacija tapo istorine – pirmą kartą per visą klubo gyvavimo istoriją komanda kovos dėl aukščiausiųjų apdovanojimų, tuo tarpu „Hidraulinėms sistemoms“ Kauno mero taurės finalinis ketvertas yra tarsi užkerėtas – ketvirtus metus iš eilės teks kovoti dėl trečiosios vietos. Dabar abi komandos lauks savo varžovų dar keletą dienų, kuomet paaiškės kito pusfinalio nugalėtojas, o jame susitiks „Sporto manija“ bet „Advokatų kontora „Konsus““.

BC „Boom“ vyr. treneris Laisvydas Gudaitis:

– Daug kas šios kovos favorite turbūt laikė „Hidraulinių sistemų“ komanda. Kaip manote, ar pergalę pasiekti labiau padėjo Jūsų komandos žaidimas, ar varžovai nesužaidė taip gerai, kaip galėjo?

– Manau jau ir ketvirtfinalio poroje favoritai buvome ne mes, o mūsų varžovai. Kai įveikėme jau vieną favoritą, tai matosi, kad šiose varžybose galvojome vien apie pergalę. Ėjome pasitikėdami savo jėgomis ir kovojome, atidavėme viską, ką galėjome iš iškovojome pergalę.

– Koks varžovas būtų parankesnis finale? „Sporto manija“ ar „Advokatų kontora „Konsus““?

– „Sporto manija“ turbūt laikoma favoritais ir prieš patį turnyrą nebe pirmus metus. Bet vėlgi, mes jau du favoritus nugalėjome, tai kuri komanda beišeitų, su tokiu pačiu nusiteikimu eisime kovoti dėl pergalės. Tikrai nenurašome „Advokatų kontorus „Konsus““, todėl, kad kuri komanda laimėtų, bus tikrai stiprus varžovas ir laukia rimta kova.

„Hidraulinės sistemos“: Tadas Vasiliauskas – 23 tšk. (5 išpr. praž.), Marius Šumlinskas – 13 tšk., Ignas Krukonis – 6 tšk. (5 rezult. perd.)

BC „Boom“: Andrius Urmulevičius – 24 tšk., Gvidas Rupeika – 10 tšk., Ovidijus Stropus – 9 tšk.

BC „Boom“ netikėtai eliminavo „DNC“ ekipą iš tolimesnės kovos (2016 spalio 10 d., pirmadienis, 22:32 val.)BC „Boom“ be didesnio vargo įveikė „Galerą“ (2016 spalio 04 d., antradienis, 21:55 val.)Grupės lyderių dvikovoje BC „Boom“ nugalėjo penkiese žaidusius United ‒ „Alta transporto“ krepšininkus (2016 rugsėjo 25 d., sekmadienis, 14:34 val.)„Sporto manija“ laimėjo Kauno mero Didžiosios taurės 2016 pirmą vietą (2016 spalio 23 d., sekmadienis, 20:11 val.)Aktyvus BC „Boom“ ekipos žaidimas neleido „Vilmistai“ pagalvoti apie pergalę (2016 rugsėjo 19 d., pirmadienis, 23:00 val.)„Hidraulinių sistemų“ įžanga į sezoną pažymėta užtikrinta pergale (2016 rugsėjo 19 d., pirmadienis, 22:56 val.)Trečią vietą Kauno mero Didžiosios taurės mažąjame finale iškovojo „Hidraulinės sistemos“ (2016 spalio 23 d., sekmadienis, 19:52 val.)„Hidraulinės sistemos“ antroje rungtynių pusėje sutvarkė visus reikalus (2016 rugsėjo 28 d., trečiadienis, 00:17 val.)Įtemptose rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ iškovojo triuškinančią pergalę (2016 spalio 10 d., pirmadienis, 21:58 val.)BC „Gazuotas pienas“, kovoje dėl pirmos vietos grupėje įveikė BC „Boom“ (2016 rugsėjo 30 d., penktadienis, 21:24 val.)